Jaký je rozdíl mezi šátkem a rebozem?

Použití a způsoby úvazů šátku vycházejí z reboza - jsou tedy v obou případech stejné. Šátek a rebozo se liší pouze v pár "technických" věcech. Jaké to jsou?

Šátek je užší než Rebozo, má na koncích cípy, je z tenčí látky a nemá na koncích třásně. Zároveň délka šátku je ozkoušená - vystačí pro většinu žen v základním úvazu až do konce těhotenství. Co z toho plyne?

Při úvazu má žena na sobě méně materiálu, což většinou umožní o něco lepší přilnutí k bříšku, větší podporu a tepelný komfort, především v letních měsících. Díky cípům se nemusí vázat uzle (většinou dva), které mohou někdy ženu obtěžovat či tlačit, ale dají se zastrčit za ostatní vrstvy. Co se délky týče, některá reboza jsou kratší a i u netěhotných žen nevystačí na základní úvaz, natož pak v těhotenství. U šátku je tedy délka pro naprostou většinu žen dostatečná, u reboza je potřeba jí pečlivěji vybírat.

Z mého pohledu, jež vychází především z praxe, je tedy šátek o něco praktičtější

..pro úplnost a celistvost informací zároveň potřebuji věnovat odstaveček i rebozu. :) I to má totiž zde své pevné místo a velké přínosy - v kulturách, odkud pochází, je mnohdy tkáno od jiných žen přímo pro danou ženu a s konkrétním záměrem. Žena ho pak používá ke každodenním činnostem a může pro ní znamenat velmi osobní a důležitou věc/součást života. Kromě péče o těhotné bříško poslouží tradičně například jako přikrývka hlavy/ramen, pomůcka při nošení miminka či čehokoliv jiného, deka na posezení a podobně. Já osobně rebozo mám a je opravdu mým blízkým kamarádem. Slouží mi přesně, jak jsem popsala výše - jako mnohaúčelový a elegantní šátek. <3

Na co se dá šátek použít? Jaké jsou dostupné varianty?