Těhotenské šátky 

Na základě velmi dobrých zkušeností z mé fyzio praxe nabízím Těhotenské šátky, které snoubí jednoduchost, praktičnost a funkčnost. Použít se dají v těhotenství či těsně po porodu během šestinedělí, případně kdykoliv při bolestech zad, bolestivé menstruaci či potřebě většího tepla na oblast zad a podbříšku.  


K čemu slouží?

V těhotenství jako podpora bříška, pokud samo rostoucí dělohu s miminkem neunese a potřebuje s tím pomoct - při delších procházkách, stoji a pod. Tím uleví břišním svalům, vazům a zároveˇň může pomoci předejít příliš velkému rozestupu přímých břišních svalů (v těhotenství je do určité míry přirozený, ovšem neměl by být moc velký). Zároveň zlepší podmínky pro miminko tak, aby mohlo zaujmout tu nejlepší polohu. Dále pak přináší úlevu dolní části zad, při jejich přetížení, bolestech, tlaku či jiných obtížích. Pomoct může i při bolestech v oblasti pánve, například v místě stydké spony, kterou pomůže zpevnit. V tomto případě ideálně po konzultaci s fyzioterapeutem a osvojením si rovněž nápomocné aktivity svalů okolí pánve. Kromě úvazů na bříško je možné jej s partnerem použít na uvolnění bříška, pánve či stehen (v poloze na čtyřech, u žen velmi oblíbené) či na jiné obdobné techniky - stejně jako rebozo.

Po porodu pomůže zpevnit rozvolněnou pánev a břišní stěnu, podporuje také zavinování dělohy. 

Jeho použití může najít svůj účel rovněž při menstruaci - zpevní pánev, udrží ji hezky v teple a pomůže tak nastolit větší komfort. Nebo při bolestech dolní části zad - obdobně jako bederní pás. 


! Je důležité si zároveň uvědomit, že jeho použití by mělo mít vždy svůj důvod - tedy není cílem ho nosit preventivně, ale v případech, které jsou k tomu určené, kde opravdu pomůže. Pokud tělo těhotenství bez problému zvládá, nemusí být potřeba. Proto je vhodné jeho použití konzultovat s dulou/porodní asistentkou/porodní bábou/fyzioterapeutkou či jinou profesí, která s šátky pracuje. 


Rozměry: 415cm x 35cm, oba konce zakončeny cípy 

Materiál: kombinace bavlny a lnu

Praní: na 40°C, případně až 60°C                                                            * šátek není praný - po prvním vyprání se tedy může srazit přibližně o 5%. Při výrobě s tím počítáme a šijeme ho tedy o 5% větší. :)

Sušení: nejlépe ihned po vyprání vyvěsit

Cena: 1.200,-/šátek i s taštičkou; platba převodem či hotově

Doprava: dle domluvy - osobní předání (Praha, Praha-Východ a okolí) či Zásilkovnou


V případě zájmu stačí napsat sms či mail s konkrétní barvou (viz foto níže) a požadovaným způsobem odeslání/předání. 

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte mne rovněž kontaktovat. :)


Aktuálně dostupné šátky a jejich barvy

Ke každému šátku je v ceně praktická a elegantní taštička na stahovací šňůrku. 

Šátky šije úžasně šikovná paní Olga z Látky Olli - web/FB. Možnost výroby šátku na míru - dle domluvy.